• הרשם
ג'ודו
ג'ודו הוא ספור חדש (יחסית) שהומצא ביפן בסוף המאה ה19. הג'ודו מתאים לכל הגילאים מכיוון שאינו כולל בעיטות או אגרופים ותנועות הג'ודו כוללות ניצול כוחו של היריב כמו את המומנטום שלו ותנועות סיבוביות שמפתחות את הגוף.

30/05/2013 16:45:16
כתב מתחיל

סידרת מדריכים אלה מתארים כיצד לבצע את ה"נגה נו קטה" (naga no kata) ה"נגה נו קטה" הוא אחד משני ה- "רנדורי נו קטה" (צורות אימון חופשי) של הקודוקן. והוא משמש להדגמה, ולהצגת ההבנה של המבצעים את התרגילים. ה"נגה נו קטה" פותח ע"י גיגורו קאנו, ובתחילה הכיל עשרה תרגילים, אך מאוחר יותר התווספו לו עוד חמישה. הוא מורכב משלושה תרגילים מכל סוג בג'ודו: "טה- וואזה" (טכניקות יד) "קושי - וואזה" (טכניקות מותן) "אשי - וואזה" (טכניקות רגל) "מה-סוטמי-וואזה" (טכניקות הקרבה אחוריות) "יוקו-סוטמי-וואזה" (טכניקות הקרבה צידיות) כל הטכניקות מבוצעות פעמיים, פעם בימין ופעם בשמאל. ה"קאטה" מבוצעת באופן קפדני, על פי "רייגי סהו" ברורים (כללים של אטיקה)
ספורט >> מקצועות ספורט >> ג'ודו

19/05/2012 17:51:00
כתב מתחיל

מילון מונחים קצרצר למילים יפניות בג'ודו
ספורט >> מקצועות ספורט >> ג'ודו

19/05/2012 15:04:40
כתב מתחיל

בשנת 2010, איגוד הגודו העולמי שינה את חוקי הג'ודו, וקבע שאין לבצע התקפות ישירות על רגלי היריב באמצעות הידים. קביעה זו נועדה לדרבן את הספורטאים לביצוע תרגלי עמידה זקופה, שהינם מרהיבים יותר עבור קהל הצופים. חוק זה מאפשר תפיסת רגע ביד רק במקרים מאוד ספציפים, והדבר לעיתים מבלבל עבור ג'ודוקא מתחילים. מדריך זה יסביר מתי בזמן קרב בתחרות, מותר לתפוס את רגלו של היריב. מה שאופן כללי אסור מותר ויביא לאזהרה או ניקוד שלילי
ספורט >> מקצועות ספורט >> ג'ודו
כל הזכויות שמורות © בקלות - מדריכים לכל צורך 2014.